30.8. - Založení funkční DA skupiny:
http://disharmony-elements.deviantart.com/

sbírka mini povídek 1. den

6. října 2014 v 20:43 | Purple |  Poviedky

----------------------------------------
Rozhodla jsem se přispět kapkou do mlýna,když už má upírka zastupuje element zrady(proto sem nic nepíše,na ni není spoleh)

Ale,jeliikož jsem dlouho nepsala a chybí mi to,rozhofla jsem se pro náš blog psát takéto mini povídky.
Snad nikoho neurazím,je to prostě(nejvíc tam bude Pur,páč vám nechcu krást postavy)

-----------------------------------------------------

"Představme si,že někde v dálce,za lesy a horami,řekami a pahorky je další les. Docela temný,plný příšer a neprobádaných tajů Země zvané Equestrie. Všude se dočtete jak neobyčejně tajuplná a přívětivá to zem obydlená poníky a jinou zvěří je,ale každá kniha má svou temnou stranu.
Někde,tam kdesi v tom lese,jenž jsme popsali na začátku příběhu žijí jiní poníci,nehodící se do vlídné společnosti a proto se jejich přáním stalo skrývat se upíranými zraky.
Křup,
Ozvalo se.
To už kráčíme lesem. Vzduch je tu těžký,kopýtka se bortí do měkké,studené země,jenž poukazuje ke větší obezřetnosti,ale nelelkujeme. Zastávka se nesmí dovolit,dál se musíme bortit zatuchlou zeminou,jenž mnohým poskytuje mnohem víc,než jen špatné nálady.
A už jsme tady. Rozhlédnem se a v dálce spatříme staré,popraskané rujny,jenž v minulosti musely skvostně stát,nedobytné,zářící,ukazujíc svou krásu okolnímu světu, avšak dnes už jsou střípkem dávno zapomenuté minulosti,ale v tomto lese není nic navíc. Podíváme se lépe a spatříme mírný pohyb nahoře. Máme dost odvahy podívat se dovnitř? Nakouknout,jen letmo,možná ano.
Ano je to tak,vítejme v sídle elementů znázorňující opak ideálu dnešního poníka. Vlastnosti,ukotvené v srdcích poníků,kteří plahočí životem ve stínech,hledajíc svůj osud.
Už není známo,která klisna nalezla toto sídlo pro jejich úmysly,ale za ty měsíce si to tu dosti šikovne zařídili.
V srdci trosek nalezneme starý taneční sál,rozsáhlý,plný prachu a špíny a někde tam právě stojí jak vznešený panovník kulatý opotřebovaný stůl a pár židlí se spousty krámy. Ano,nositelky elementů mají více věcí na práci,než shánět a ukklízet v troskách minulosti. Jdeme dál. Trosky vedou i dál po chodbách,sem tam narazíme na louče,či jiné svítící objekty,též i staré rozmazané obrazy,roztrhlé tapisérie a jiné skvosty nabízené hradem.
Vidíme pohyb. Někdo zahalen v plášti zabočuje do levého křídla rujen,více se už nepodíváme a zamíříme si to k ní. Osoba pomalu klape botkama o studenou popraskanou podlahu,zahalena rouškem klidné večerní oblohy zamíří do sklepa,tam je síť rozsáhlých tajných chodeb a vězení.
Někdo křupl a plesk,osoba se hrůzostrašně otočí a ve svitu naprosté tmy spatříme rudé žhnoucí oči. Nikdo nechápe jaký je to špatný pocit,až než se setká s ďáblem,nositelem všech špatností,jenž svět do sebe uzavírá.
Obrovským klapotem už jen stačíme zakřičet a úplná studená tma s mlhou nás pohltí.
Toto je konec světla,zítřky těch,co se schovávají za zdmi jiných.

Toto jsou elementy disharmonie.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Starli Starli | Web | 6. října 2014 v 20:49 | Reagovat

Wow, wow, woooow! Úplně nádherná povídka, zlatíí! Strašně moc se ti to povedlooo! *obejme ji*

2 Niky Niky | 7. října 2014 v 17:12 | Reagovat

Skvěle napsané ! :)
Líbí se mi jak to je tajuplné :). Skvělá práce ! :)
Úplně cítím temnotu :D.

3 Lea Lea | 8. října 2014 v 10:24 | Reagovat

Ou, tak to je absolutně boží! Líbí se mi, jak je to psané v té neobvyklé osobě :D
Je to prostě krásné :3

4 Zib Zib | Web | 16. října 2014 v 14:29 | Reagovat

Woohoo to je fakt úžasné ;)Také .. tajomné :3

5 Mico Grey Mico Grey | 17. října 2014 v 14:46 | Reagovat

Tak to sa ti vážne podarilo :D Napínavé a dramatické, čo k tomu dodať :D (tiež to je napísané takým originálnym štýlom, ako to vravia sprievodkyne, čo hovoria tým štýlom že "po pravej strane môžete vidieť..." ...no nič XD)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama